Porota

Členovia poroty budú vo finále súťaže rozhodovať o tom, kto si odnesie titul #BLOGERROKA 2015 v 10 kategóriách:

 

Michal Bartek_2Michal Bartek

Šéfredaktor ŽenskýWeb.sk

Vo vydavateľstve STAR production má na starosti okrem komunikácie s médiami aj internetový portál ŽenskýWeb.sk. Keďže v internetovom prostredí strávil niekoľko rokov, blogerov vníma nielen ako neoddeliteľnú súčasť mediálneho sveta a práve v nich vidí potenciál pre rast online portálov. Medzi jeho záľuby patrí najmä jeho práca, pretože zastáva názor – ak niečo nerobíte s láskou – radšej to ani nerobte.


 

brencic2Rastislav Brenčič

Founder and CEO

Vyštudoval Ekonomickú Univerzitu v Bratislave. Od roku 1994 bol zamestnacom medzinárodnej logistickej spoločnosti DHL Express Slovakia kde pôsobil takmer 20 rokov. Od roku 2004 zastával viaceré riadiace pozície na Slovensku, riadil regionálne štruktúry v Rumunsku a v Afrike. V roku 2014 založil spoločnosť AB Trade Europe s.r.o., ktorá vlastní exkluzívne distribučné práva americkej technologickej firmy ENPLUG pre Európu, Turecko a CIS krajiny. Spoločnosť intenzívne rozširuje svoje produktové portfólio o inovatívne technológie pre retail, horeca, eventový, korporátny, finančný a bezpečnostný sektor.


 

cehy2Igor Čehy

Šéfkuchár hotela Grand Hotel River Park

Zlomový rok pre moju budúcu kariéru sa stal rok 1991, kedy som nastúpil na prax v Marockej Casablance. Až tam, priamo v kuchyni, s francúzskymi majstrami kuchármi som pochopil a na vlastnej koži zažil, ako sa má robiť ozajstné kuchárske umenie. To poznačilo aj moje ďalšie smerovanie a vlastnú filozofiu v interpretácii a prezentácií gastronómie. V klasickej slovenskej kuchyni uprednostňujem skôr regionálnu domácu kuchyňu pred varením z komerčných receptúr. Pri varení radšej používam sezónne produkty na prírodnej báze, veľa čerstvej zeleniny a ovocia. Za základ považujem francúzsku kuchyňu a ten, kto mal to šťastie si ju vyskúšať v origináli, môže povedať, že už niečo vie.


 

Mecom_porota2Ladislav Čechovič B.s.b.a.

Obchodný a marketingový riaditeľ Mecom

Značku Mecom v odbornej porote zastupuje obchodný a marketingový riaditeľ Ladislav Čechovič, ktorý zodpovedá za vedenie komerčných oddelení v krajinách Slovensko, Maďarsko a Česká republika na holdingovej úrovni. Má 18 ročné skúsenosti v FMCG a počas svojej kariéry pôsobil aj v značkovom segmente alkoholu a nealkoholických nápojov. Od roku 2011 pracuje v mäsospracujúcom priemysle v Carnibona holdingu, kde sa mu s jeho tímom podarilo vytvoriť zo značky Mecom lídra na slovenskom trhu mäsových výrobkov. Ocenením práce na značke je pre neho a jeho tím aj tretie opakované obhájenie titulu Superbrands vo svojej kategórii. V rámci komerčných kompetencií vedie oddelenia marketingu, obchodu, trade marketingu, exportu a najnovšie aj medzinárodný NPD tím.


 

csaderova2Zuzana Csáderová

Zástupca pre Slovensko, DIEGO

Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Vo svojom profesijnom živote sa roky venovala marketingu, printovej reklame a vlastnej outdoorovej  spoločnosti. Od roku 2013 je zástupcom spoločnosti Diego pre Slovensko, má na starosti predovšetkým komunikáciu s partnerskými spoločnosťami. Jej veľkou vášňou sú latinskoamerické tance a výtvarné umenie.


 

mdrobny2Martin Drobný

šéfredaktor PC REVUE a CEO v spoločnosti Digital Visions

Martin Drobný pracuje v médiách už viac ako 20 rokov. Vyštudoval odbor Technická kybernetika, zaoberal počítačovou grafikou, dizajnom a programovanim. V roku 1993 založil počítačový magazín PC REVUE, ktorého je aj šéfredaktorom. Je predsedom komisie udeľujúcej ocenenia IT Osobnosť, Firma, Projekt a Produkt roka. Je aj členom arbitrážnej komisie v Rade pre reklamu. Za svoju profesionálnu kariéru publikoval viac ako 250 blogových príspevkov. Zaujíma sa o moderné technológie, dobre spravovanú spoločnosť a harmonický život.


 

daniel forgacs2Daniel Forgács

Šéfredaktor webového portálu Teraz.sk

Dlhoročný spravodajca Domácej redakcie TASR aktuálne pôsobí ako šéfredaktor webového portálu Teraz.sk. V médiách si „preskákal“ všetky možné aj nemožné pozície. Pracoval v serióznych printoch ako spravodajca, publicista aj komentátor, ale krátko písal aj pre bulvárny denník či populárny týždenník. Bol hovorcom združenia Občianske oko, s ktorým realizoval viacero úspešných mediálnych spoluprác vrátane kampane Nie je nám to jedno, ktorá získala vo svojej kategórii cenu Zlatý klinec za najlepšiu reklamu roka. Dodnes sa sporadicky angažuje ako pozorovateľ volieb v zahraničí.


 

ZDENKO HAJDAK_2Zdenko Hajdák

CEO & founder Želania.sk

Zakladateľ rýchlo rastúcej sociálnej siete Želania, ktorá buduje silný vzťah medzi značkami a náročnou mladou generáciou. Za základ dobrého biznisu považuje špičkový tím a spokojného zákazníka. V súkromnom živote sa rád vzdeláva, miluje dobré víno a relaxuje pri skladaní Lega.


 

kocisova2Emília Kočišová

Marketing Coordinator v spoločnosti Eurovea

Vyštudovala marketingovú komunikáciu, čomu sa následne v plnom rozsahu začala venovať. Či už písaním článkov pre rôzne periodiká, pôsobením v spoločnosti Samuel Consulting Group, ktorá sa venuje PR a komunikácii developerov s odbornou verejnosťou, alebo na tlačovom oddelení MV SR. Momentálne už skoro 4 roky pôsobí na pozícii marketing coordinator v obchodnom centre Eurovea, ktoré sa pre ňu stalo srdcovou záležitosťou. Ide o dynamickú prácu, kde sa venuje najmä príprave kampaní, eventov či PR. Blogovanie vníma nielen ako spôsob sebavyjadrenia, ale aj ako dôležitý novodobý marketingový nástroj.


 

Lacova2Zuzana Lacová

Partner PR a marketingovej agentúry MEDIA IN

Zuzana aktívne pôsobí v oblasti marketingu a PR už viac ako 13 rokov.  V agentúre sa aktívne angažuje a navrhuje krátkodobé či dlhodobé komunikačné stratégie pre lokálne i korporátne spoločnosti. Zaujíma sa o cestovanie, gastronómiu, rada maľuje a je milovníčkou zvierat. Dlhodobé pobyty v zahraničí, predovšetkým vo Francúzsku, ju veľmi poznačili. Má rada všetko čo je frankofónne a blízke k „savoir vivre“


 

MacMartin Mác

Konateľ spoločnosti Zoznam, s.r.o.

Martin Mác pôsobí od roku 2007 ako konateľ (CEO) jednej z najúspešnejších internetových spoločností na Slovensku- Zoznam, s.r.o., ktorá má vo svojom portfóliu viac ako 40 produktov. Na pozícii výkonného riaditeľa spoločnosti riadi viac ako 60 interných zamestnancov. Zároveň je aj konateľom spoločnosti Zoznam Mobile, s.r.o. Kariéru v telekomunikáciách začal v roku 2003 v Slovak Telekome na pozícii Head of Team Planning&Reporting. Po dvoch rokoch postúpil na pozíciu Head of Department BI, kde pôsobil do roku 2006. V rokoch 2010-2012 zastával funkciu Vice Chairman of the Board of Directors v spoločnosti Slovak Telekom a v rokoch 2012-2015 bol členom predstavenstva.


 

malinkaIvan Malinka

zakladateľ

Každý bloger je osobnosť. Píše originálne, všíma si to, čo iní prehliadli a nastavuje zrkadlo veciam, na ktorých mu záleží. Vieme aké náročne je nájsť si cestu k publiku. Prešli sme si tým aj my v Moods bakery and coffee. Je nám to sympatické, a preto ich chceme podporovať. To je dôvod, prečo sme sa stali partnerom projektu #BLOGERROKA.


 

marian nitonMarian Niton

Vedúci online oddelenia Pravda.sk

V médiách sa pohybuje od roku 1989. Má skúsenosti s prácou v rádiu, tlačovej agentúre, v denníkoch a na webe. Väčšinu aktívnej novinárskej činnosti, takmer 22 rokov, strávil vo vydavateľstve Perex. Najskôr v denníku Pravda, od roku 2003 v jeho online verzii. Vlastný blog zatiaľ nemá, ale ako súčasť svojej práce čítal väčšinu blogov na Pravda.sk a sleduje aj blogy na iných stránkach. Spolupodieľal sa na pravidlách blogovania na webe Pravdy a s mnohými blogermi intenzívne komunikuje. Nemá rád, keď sa v blogoch klame a ohovára, najradšej číta príbehy a postrehy zo života, zvlášť ak majú zaujímavú pointu. Dva roky bol aj členom poroty v súťaži Novinárska cena – kategória mladé talenty dátovej žurnalistiky.


 

pacovsky2Ivo Pacovský

Národný manažér Bubbleology Slovensko

Vyštudoval na Vysokej škole Ekonómie a managementu odbor financie. Svoje štúdium neskôr doplnil o jednoročný program MBA – program firemného riadenia a program Innovation na Universite Telefonica v Barcelone. Má za sebou viac ako 10-ročné skúsenosti na seniorských manažérských pozíciách v oblasti financií telekomunikácií v spoločnosti Telefonica O2 Czech Republic. Dva roky pôsobil v bankovom sektore v spoločnosti Citibank a.s., kde bol zodpovedný za riadenie privátnych investícií. Aktuálne pôsobí od roku 2014 ako Country manager pre rozvoj retailovej siete prevádzok pod značkou Bubbleology na Slovensku, v súčasnoti so 16-timi pobočkami. Pri svojej práci sa riadi heslom „V jednote je sila“. Za najlepší relax považuje aktívny šport, pri ktorom často dostane tie najkreatívnejšie nápady.


 

Porubsky2Juraj Porubský

Šéfredaktor magazínu Forbes Slovensko

Šéfredaktor magazínu Forbes na Slovensku od jeho vzniku v roku 2010. V minulosti pôsobil ako šéfredaktor denníka Pravda. Má doktorát z medzinárodných vzťahov z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Vyučoval na viacerých vysokých školách.


 

9Lucia Lucid Sládečková

Make-up artistka

Vyštudovala Fakultu Politológie a Medzinárodných vzťahov, istý čas pôsobila v medicínskom prostredí. Momentá!ne pôsobí ako professional muah. Premenila svoje hobby na podnikanie. Úspešne spolupracuje na projektoch z dielne slovenských televízií, momentálne ju môžete vidieť na obrazovkách TV JOJ v relácii Nákupné maniačky, spolupracuje s rôznymi fotografmi, režisérmi, návrhármi a víkendy trávi s nevestami. Je tvárou rôznych značiek, k čomu jej dopomohlo tetovanie – venuje sa obdobiu retro, vintage, pin-up, ktoré nadobudli záujem už aj na Slovensku. Jej snom je pôsobiť celosvetovo.”V podstate som samouk, dodávať istotu a sebavedomie ženám ma napĺňa.” Najmilšie ocenenie je nedávny článok s nadpisom KRÁĽOVNÁ ŠMINIEK


 

MasterCard_Slouka2Luděk Slouka

Senior Product Manager CEE, MasterCard

Od roku 2005 do 2014 pôsobil v oblasti telekomunikácií, kde pracoval v spoločnosti O2 Czech Republic ako produktový manažér pre služby fixný internet, voice over IP a bezkontaktné platenie mobilným telefónom. Od roku 2011 sa venuje oblasti platobných služieb, kedy sa podielal sa na spustení prvej komerčnej platebnej karty v ČR umiestnenej na SIM. V roku 2012 úspešne zaviedol prvé riešenie v ČR s over the air distribúciou platobnej karty do mobilného telefónu. Od roku 2014 pracuje pre spoločnost MasterCard Europe ako Senior Produkt Manažer pre strednú a východnú Európu so zameraním na rozvoj mobilných platieb.


 

Penam_Sonlajtnerova2Katarína Sonlajtnerová

Produktový manažér PENAM SLOVAKIA

Katarína Sonlajtnerová vyštudovala UKF v Nitre, odbor Politológia – Európske štúdia. V spoločnosti PENAM SLOVAKIA, a.s. pracuje 9. rokom a za ten čas prešla viacerými pozíciami. Marketingu spoločnosti sa venuje tretím rokom. Aktívne spolupracuje na vývoji nových výrobkov, ktoré odrážajú čoraz náročnejšie požiadavky zákazníkov na ich kvalitu. V rámci zdravého životného štýlu spolupracuje s uznávanými výživovými poradcami a ich poznatky prenáša do portfólia FIT výrobkov PENAM.


 

MILAN STUPKA2 Milan Stupka

Corporate Communications Manager BMW Group Slovakia

Prémiové automobilové značky MINI, BMW a Rolls Royce na Slovensku sprevádza na rôznych úrovniach Public Relations a marketingovej komunikácie už vyše 4 444 dní. Automobil je nekonečným zdrojom námetov a príbehov rôznych autorov v rôznych oblastiach, ktoré na prvý pohľad s automobilom vôbec nesúvisia…