• PhDr. Juraj Turis

  Šéfredaktor magazínu GEO

  Vo vydavateľstve Ringier Axel Springer pracuje od jeho založenia. Precestoval väčšinu krajín sveta, ale stále rád spoznáva nové, doposiaľ ním neodhalené kúty našej Zeme. Podľa neho práve blogy umožnili tisíckam iných múdrych a šikovných ľudí prezentovať svoj pohľad na svet tak, aby sa ich názory a postrehy dostali aj k iným.

  CESTOVANIE

 • Šimon Snopek

  Cestovateľ, fotograf, režisér

  Od svojich 16 rokov sa snaží cestovať ako sa len dá. Už vtedy si uvedomil, že spoznávanie sveta a príbehov ľudí je jediná skutočná investícia, ktorá spraví človeka duševne bohatšieho. Prostredníctvom fotografií a videí z jeho ciest sa snaží vyjadriť svoje pocity a emócie a ukázať ľudom svet svojimi očami. Rád si prečíta blogy o miestach, na ktorých ešte nebol.

  CESTOVANIE

 • Henrich Krejča

  Vášnivý cestovateľ

  21 rokov pracuje v Televízii Markíza. Začínal ako redaktor domáceho spravodajstva, pôsobil ako vyslaný redaktor v Prahe, neskôr bol šéfredaktorom spravodajstva, následne šéfredaktorom publicistiky a moderátorom Paľba. Vlastnil cestovnú kanceláriu a organizoval výpravy na čierny kontinent. V súčasnosti zastáva pozíciu riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky.

  CESTOVANIE

 • Pavol Sekelský

  Creative director, melon media

  V reklame pôsobí od roku 2008 a jeho špecializáciou je video produkcia. Dnes šéfuje fullservisovej agentúre melon media, ktorú  založil spoločne so svojim bratom. Ich kreatívu využíva viacero slovenských značiek, ktoré sú hladné aj po blogoch, a preto je rád, že v rámci súťaže BLOGER ROKA spozná tých najlepších slovenských blogerov.

  FIREMNÝ BLOG

 • Filip Kuna

  Managing Director SK & CZ

  V online publishingu začal podnikať ešte na strednej škole. 12 rokov spolupracuje so Zoznam.sk, z toho 8 rokov šéfoval produktovému oddeleniu. Momentálne riadi slovenskú a českú pobočku Strossle.com, content recommendation platformu zameranú na personalizáciu a native ads.

  FIREMNÝ BLOG

 • Blažena Sedrovičová

  Managing Director, PS:Digital

  V marketingu a PR sa pohybuje už viac ako 8 rokov. Dlho sa nevedela rozhodnúť, či ju viac baví PR alebo digitálny marketing, no nakoniec sa rozhodla správne. V digitálnej agentúre PS:Digital sa venujú komplexným digitálnym službám, medzi ktoré patrí aj spolupráca s blogermi. Teší sa na dobré blogy, ktoré si bude môcť v rámci súťaže Bloger roka prečítať.

  FIREMNÝ BLOG

 • Marek Ort

  Šéfkuchár MarekOrt.com

  Tak, ako každý poriadny svet, aj ten jeho sa točí – a skoro celý okolo jedla. Remeslu sa vyučil v Prahe a skúsenosti získaval v tých najlepších hoteloch. Na starosti mal rôzne akcie ako Ples v Opere či Bratislavský bál v Redute. Je súčasťou Slovenského národného tímu, s ktorým získal radu ocenení z medzinárodných súťaží.

  GASTRONÓMIA

 • Jana Illéšová

  Šéfredaktorka časopisu F.O.O.D.

  Vyštudovala marketingovú komunikáciu, pričom sa v tých časoch aktívne venovala blogovaniu s gastro tematikou. Na základe tohto hobby sa stala editorkou časopisu F.O.O.D., neskôr jeho šéfredaktorkou. Okrem toho je i redakorkou rubriky cestovanie v časopise forMEN, nakoľko písanie, cestovanie a móda je po jedle jej druhá, tretia a štvrtá najväčšia vášeň.

  GASTRONÓMIA

 • Adriana Poláková

  Moderátorka, pekárka

  Adriana Poláková je známa nielen z relácie Teleráno, ale poznáme ju aj ako osobu, ktorej hobby je pečenie. Vydala 6 kníh plných sladkých receptov a 3 roky pôsobila aj v projekte Lidl cukráreň. S jej sladkým umením sa môžete stretnúť na školách pečenia a svoje cukrárske umenie si pravidelne dopĺňa v škole pečenia v Paríži u Michelinovského kuchára Alaina Ducassa.

  GASTRONÓMIA

 • Martin Palšovič

  CMO at Pixel Federation

  Po štúdiu na VŠMU a FMK UCM, tragickej filmovej kariére a opáčení slovenskej reklamy v TRIAD Advertising zakotvil v hernom biznise. V Pixel Federation riadi marketing a business development, kedysi písal medzinárodný blog o mobilnom marketingu AppFreak.net.

  IT, INOVÁCIE A BIZNIS

 • Ondrej Macko

  Šéfredaktor TOUCHIT.sk

  Zaujíma sa predovšetkým o komunikačné technológie, mobilné zariadenia a autá. Je autorom video blogov a reportáží. Veľa cestuje a spoznáva nových ľudí, čo je základ článkov a blogov.

  IT, INOVÁCIE A BIZNIS

 • Martin Drobný

  Šéfredaktor PC REVUE

  V médiách pracuje už viac ako 24 rokov. V roku 1993 založil počítačový magazín PC REVUE, ktorého je aj šéfredaktorom. Je predsedom komisie udeľujúcej ocenenia IT Osobnosť, Firma, Projekt a Produkt roka. Je aj členom arbitrážnej komisie v Rade pre reklamu. Za svoju profesionálnu kariéru publikoval viac ako 250 blogových príspevkov.

  IT, INOVÁCIE A BIZNIS

 • Lenka Šóošová

  Moderátorka, make-up artist

  Odbor umelecký maskér študovala tesne po revolúcii, keď sa u nás témy ako móda či krása ešte príliš „nenosili“. Tejto profesii sa s úspechom venuje dodnes. Svet krásy aktuálne sleduje prevažne online a tak sú jej moderní blogeri veľmi blízki. Rešpekt pred svojou prácou moderátorky má každý deň, preto bezmedzne obdivuje mladých ľudí, čo idú vedome „s kožou na trh“.

  KRÁSA

 • Boris Bordács

  Makeup artist, hairstylist

  Líčeniu a účesovej tvorbe sa venuje už 12. rok, vrámci čoho rieši rôzne televízne projekty ako MISS Slovensko, Dobre vedieť, Milujem Slovensko či Zem spieva. Sleduje najmä zahraničných blogerov, ktorí sú preňho obrovskou inšpiráciou. Pozoruje však aj slovenských blogerov, na ktorých je vidieť, že robia, čo milujú a robia to naplno.

  KRÁSA

 • Zuzana Kollárová

  Miss Universe SR 2016

  Práve túžba jej kamarátky stať sa misskou ju priviedla na kasting Miss Universe, čo nakoniec dopadlo najlepšie ako mohlo. Okrem toho, že je teda čerstvou nositeľkou titulu Miss Universe SR 2016, získala aj tituly ako Miss Media 2016, Miss Mary Kay 2016 a Miss Chi Biosilk 2016.

  KRÁSA

 • Tadashi CAMPOS-MAKABE

  International Models Agent

  Owner of Modelling Agency Supermoda Management. Apart for model management and scouting acted as a casting manager for independent brands in Berlin as well as juror in numerous model competitions, TV programme as well as beauty pageants. On top of the above, he is a go-to young fashion designers and photographers mentor.

  MÓDA

 • Radomír Brhlík

  CEO & šéfredaktor LÁV

  Od roku 2002 sa pohybuje v mediálnom a marketingovom prostredí. Vytvoril niekoľko značiek, v súčasnosti vedie spoločnosť Be Well Media, vydávajúcu nový slovenský titul LÁV.  LÁV je magazín o zdravom životnom štýle, osobnostnom rozvoji, dizajne a móde. Dáva priestor inšpiratívnym osobnostiam, medzi ktorých patria aj slovenskí blogeri.

  MÓDA

 • František Anděl

  Riaditeľ spoločnosti Venirex s.r.o.

  Spoločnosť Venirex zastupuje v Čechách a na Slovensku rodinnú odevnú značku Stefanel. Spoločnosť by BO má výhradné zastúpenie pre Českú a Slovenskú republiku na rodinnú španielsku značku Cuplé. Venuje sa tiež personálnemu stylingu, úzko spolupracuje napríklad s herečkou Simonou Staškovou, Hankou Kynychovou…

  MÓDA

 • Diana Hágerová

  Moderátorka

  V mediálnom svete sa pohybuje už zhruba 5 rokov. Pracuje pre televíziu Markíza a zároveň rádio Europa 2. Ako mladý človek si uvedomuje silu a vplyv sociálnych sietí. Internet má neustále narastajúci vplyv a preto ocenenie Bloger roka vníma ako jedno z najprestížnejších ocenení vôbec.

  VIDEO BLOG

 • Drahomír Piok

  Editor Hospodárskych novín

  Je editorom ekonomického denníka Hospodárske noviny, kde pôsobí už takmer piaty rok. A aj vďaka práci, ktorá ho napĺňa a dáva mu možnosť stretnúť množstvo zaujímavých ľudí, sa dostal k tvorbe vlogov. A práve tie dnes na YouTube sledujú a odoberajú tisíce ľudí.

  VIDEO BLOG

 • Ján Gordulič

  Stand-up komik

  Jano od mladosti prekladal TV seriály, neskôr písal scenáre k sitcomom Mafstory a Profesionáli. V roku 2009 založil stand-up comedy show Silné reči a od decembra 2015 so svojím tímom nakrúca online reláciu Ťažký týždeň, komentujúcu aktuálne dianie na Slovensku. Má rád orieškovú Fidorku a bryndzovú pomazánku.

  VIDEO BLOG

 • Silvia Horecká

  Foodblogerka

  Silvia pôsobí ako gastro konzultant, je autorkou konceptu Terapia Jedlom a okrem toho je lektorka varenia pre znevýhodnené stravovacie skupiny ako celiakia, histamínová intolerancia či metabolické ochorenia. Ako víťazka BLOGERA ROKA 2014 a 2015 v kategórii Gastronómia tento rok prijala úlohu porotkyne v tejto kategórii.

  ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

 • Petra Lörincziová

  Nutričný terapeut

  Vyštudovala lekársku fakultu v Brne. Na webovom portáli slovenský pacient pracuje takmer 2 roky ako redaktorka. Externe spolupracuje s vedeckým magazínom in vivo, je zakladajúcou členkou Studentské asociace nutričních terapeutů, v ktorej pôsobí ako organizátorka a koordinátorka projektov zameraných na zdravý životný štýl. Jej snahou je búranie mýtov na poli výživarských poznatkov.

  ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL
 • MUDr. Maroš Rudnay

  Lekár

  Vyštudoval Lekársku fakultu UPJŠ v Košiciach, v súčasnosti pracuje v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Okrem medicíny v nemocnici sa venuje vyvracaniu medicínskych mýtov a hoaxov na internete, spolu s kolegami založil blog www.lovcisarlatanov.sk, kde sa snažia poukázať na nezmyselnosť novodobých mýtov z oblasti medicíny a rozšíriť povedomie o jej skutočnom fungovaní.

  ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

 • Mirka Ábelová

  Poetka

  Slovenská poetka, rozhlasová redaktorka a textárka. Jej hlas poznáte z Rádia_FM, na ktorom moderuje poetickú desaťminútovku Nedeľná chvíľka poézie_FM. V roku 2011 vyšla jej prvá vlastná zbierka básní s názvom Striptíz. Odvtedy k nej pribudli ďalšie 2 s názvom Na! a Básničky pre domáce paničky. Medzi jej najväčšie úspechy patrí víťazstvo v súťaži Básne Asseco Solutions či získanie Ceny Rudolfa Fabryho.

  ŽIVOT, UMENIE & KULTÚRA

 • Monika Huljaková

  Šéfredaktorka

  Monika Huljaková je zakladateľka a šéfredaktorka týždenníka Nový Čas pre ženy, od roku 2005 zároveň šéfredaktorka mesačníka Nový Čas Bývanie a tiež online verzie obidvoch magazínov www.casprezeny.sk Niekoľko rokov bola zodpovedná tiež za najúspešnejšiu edíciu kuchárskych kníh na slovenskom trhu Recepty zo Života. Aktívne sa zaujíma o všetky ženské témy, cestovanie, dizajn a gastronómiu, o ktorých si rada a s potešením číta práve na blogoch, pretože sú plné autentických zážitkov a informácií.

  ŽIVOT, UMENIE & KULTÚRA

 • Kristína Farkašová

  Herečka, spisovateľka...

  Herečka, moderátorka, spisovateľka, textilná dizajnérka a blogerka. V prvom ročníku Blogera roka získala druhé miesto so svojím blogom Koláčová. Hyperaktívna a trochu popletená mama s vrúcnym vzťahom k prokrastinácii si okrem moderovania Blogera roka pribrala aj miesto porotkyne a bude hodnotiť blogy v kategórií Život, umenie, kultúra. Je sklamaná, že sama už nebloguje a preto nemôže dať body sama sebe. Obdivovateľka dobrých nápadov, zaujímavých ľudí a podporovateľka všetkého dobrého.

  ŽIVOT, UMENIE & KULTÚRA

 • Zuzana Tvarošková

  Teamleader, social media manager

  Zuzka sa naučila písať keď ešte panter Baghíra kraľoval džungli a v Bratislave sa stavalo metro. Najprv z dlhej chvíle a neskôr už aj profesionálne. Zo social media managerky v reklamnej agentúre TRIAD sa postupne vypracovala na social media teamleaderku, kde dávala pozor na to, ako píšu jej piati poddaní. Teraz už vládne celému kreatívnemu tímu a stojí za online komunikáciou značky Becherovka. Vo voľnom čase rozvíja svoje ďalšie dva veľké talenty – fotenie a spev.

  PRÁCA SO SOC. MÉDIAMI

 • Jakub Mařík

  Content scout & curator v BSNAP

  Jakub stojí za platformou BSNAP, ktorá vznikla v rámci obsahovej agentúry Bubble a špecializuje sa na spoluprácu s influencermi. V reklame sa pohybuje 6 rokov, skúsenosti bývalého art directora zúžitkováva pri hľadaní content producerov a influencerov medzi instagramermi, blogermi, youtubermi, muzikantmi a celebritami. Pracoval tak už na kampaniach pre Oriflame, Philips, Tchibo, T-mobile, Jameson, G.H.Mumm a ďalších.

  PRÁCA SO SOC. MÉDIAMI

 • Ivana Pacoňová

  Senior ideamaker/teamleader

  Iva pracuje ako senior copywriter v reklamnej agentúre CORE 4. Za pomerne krátku dobu stihla pracovať pre niekoľko kľúčových klientov ako Orange, Slovenská sporiteľňa či Europa2. Jej práce sa pravidelne objavujú na kreatívnych festivaloch. Na konte má niekoľko Klincov, Zlatých Peciek, kampaní mesiaca podľa medialne.sk či najnovších ocenení Digital Pie. Okrem toho je autorkou doteraz najkomentovanejšieho postu na slovenskom Facebooku.

  PRÁCA SO SOC. MÉDIAMI

 • Simona Mištiková

  Managing director

  Viedla jeden z troch tímov v najväčšej PR agentúre na Slovensku, až kým si nezaložila vlastnú DIVINO. Klientom prináša efektívne a funkčné riešenia. V oblasti komunikácii pôsobí viac ako 15 rokov. V rámci agentúry dlhodobo a intenzívne pracujú s blogermi, vlogermi a influencermi a spoločne tvoria kreatívne riešenia a kampane.

  PRÁCA S OBSAHOM

 • Veronika Baráková

  Jazyková korektorka

  Korektorka a zakladateľka stránky jazykovekorektury.sk, ktorá funguje už vyše 4 rokov. Miluje prácu s textom, takže okrem korektúr robí aj copywriterku, má blog o hoteloch či napíše literárne dielko, za ktoré občas dostane nejakú tú cenu.Okrem toho robí rozhovory s inšpiratívnymi osobnosťami pre magazín Interview. V súčasnosti rozbieha aj stránku pisemetexty.sk.

  PRÁCA S OBSAHOM

 • Erika Brindzová

  Odborná redaktorka

  Päť rokov odborná redaktorka magazínu Stratégie, v ktorom začínala ako študentka. Pôsobila tiež v Rade pre reklamu, kde analyzovala etické správanie zadávateľov. Momentálne mapuje svet reklamy, online marketingu a sociálnych médií. V poslednom období sa zameriava na budovanie komunít, tvorbu, editovanie a distribúciu obsahu v online prostredí. V podpise má napísané Content Curator.

  PRÁCA S OBSAHOM

 • Anton Karpita

  Fotograf

  Na slovenskej fotografickej scéne sa jeho meno objavuje okrem iného hlavne v spojitosti s časopisom Eva, s ktorým dlhodobo spolupracuje. Má za sebou mnoho reklamných vizuálov a stránok časopisov, s ktorými prišiel do styku nejeden z nás. Vo svojej tvorbe sa zameriava hlavne na inscenovanú fotografiu v oblasti módnej a reklamnej fotografie. Tvorbu slovenských blogerov neustále sleduje, či už po obsahovej alebo po vizuálnej stránke. Na ich práci si váži každý nápaditý content, ktorý prináša niečo originálne, neokukané a hlavne nadčasové. Sedieť v porote súťaže Bloger roka berie ako poctu a šancu vybrať „creme de lacreme” slovenského blogu.

  PRÁCA S FOTOGRAFIOU

 • Asociácia blogerov

  TOP blogeri

  O víťazoch v kategórii Nováčik budú rozhodovať skúsení blogeri, ktorí sa v minulých ročníkoch súťaže BLOGER ROKA umiestnili na popredných priečkach. Získané hlasy v rámci semifinále od verejnosti majú pre blogerov – porotcov len odporúčací charakter. Nie sú kľúčové pri hodnotení. Blogeri – porotcovia budú hodnotiť úplne všetky nominované blogy a posudzovať ich na základe viacerých kritérií, pretože mnohé nové blogy ešte nemajú vybudovanú fanúšikovskú základňu.

  NOVÁČIK

 • (W) Webikon tím

  WordPress špecialisti

  Tí najlepší na WordPress ohodnotia tvoj blog z hľadiska technickej realizácie, bezpečnosti a rýchlosti. Hodnotiť budú WordPress blogy, ktoré postúpia do finále. Najlepšiemu blogu zrevidujú kód a poskytnú cenné rady pre jeho bezproblémový chod.

  Najlepší WordPress blog 2017

Táto stránka používa cookies. Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s ich používaním. Viac info